Sportistu sagatavošanai olimpiskajām spēlēm piešķir 413 tūkstošus

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:18, 30. jūlijs 0

Ministru kabineta sēdē šodien pieņemts lēmums piešķirt finansējumu 413 347 latu apmērā, lai nodrošinātu Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Hokeja izlases gatavošanos 2014.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos.

Finansējums piešķirts no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

 

"Pēdējā laikā mūsu sportisti ir sagādājuši ļoti daudzus patīkamus brīžus līdzjutējiem un izcīnījuši arī medaļas. Profesionālie sportisti ir ne tikai piemērs jaunajai paaudzei un sportistiem junioriem, ar savu darbību viņi popularizē veselīgu dzīves veidu, bet ar saviem panākumiem pasaules līmeņa sacensībās nes Latvijas vārdu pasaulē. Tāpēc valstij jānodrošina, ka mūsu komanda var pienācīgi sagatavoties Sočiem," uzsvēris V.Dombrovskis.

 

Ministrs norādījis, ka līdzekļi sportistu dalībai sacensībās, kā arī apbalvojumi par augstvērtīgiem sasniegumiem būtu jāplāno savlaicīgi un jāiekļauj bāzes budžetā. "Diemžēl pašlaik tas pārsvarā notiek, pieprasot finansējumu no līdzekļiem neparedzētājiem gadījumiem, kas nav pareiza prakse," uzskata Vjačeslavs Dombrovskis.

 

"Latviju 21. Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos pārstāvēs visu laiku spēcīgākā komanda ar spilgtiem komandas līderiem, kas būs nopietni konkurenti ikvienas valsts sportistiem un cīnīsies par augstām vietām pasaules sporta elitē. Turklāt Latviju jau ceturto reizi Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs hokeja valstvienība.

 

Tieši tāpēc valsts finansiālais atbalsts tieši šobrīd ir ļoti nozīmīgs, jo tas garantē sportistu pilnīgāku sagatavošanās programmu, nodrošinot dalību  pirmsolimpiskajā treniņu nedēļā jau Sočos, kā arī veicot hokeja izlases dalību valstvienību pārbaudes spēlēs un nodrošinot spēlētāju līgumu apdrošināšanu," norāda Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions.

 

"Neapšaubāmi pieejamais finansējums no valsts budžeta  ir tikai viens, taču ļoti būtisks faktors, kas ietekmē sportistu un komandas sagatavošanās programmu. Šogad maijā  Latvijas Olimpiskā komiteja un sešas Olimpisko ziemas sporta veidu federācijas veica aprēķinus, lai noskaidrotu, kāds ir vajadzīgo līdzekļu deficīts, lai pilnvērtīgi sagatavotos startiem Sočos. Tas sasniedza  vairāk kā 1, 5 miljonu latu. Vienlaikus ir jāuzsver tas, ka visas federācijas savu iespēju robežās aktīvi strādā pie līdzfinansējuma piesaistes sportistiem un komandām no ziedotājiem, kā arī no sniegtajiem mārketinga un reklāmas pakalpojumiem. Taču neatkarīgi no līdzekļu trūkuma gribu uzsvērt, ka mūsu komandas potenciālie līderi katrā sporta veidā saņems visu nepieciešamo atbalstu, ko garantē arī valdības piešķirtais papildus finansējums Ls 413 000 apmērā”, turpina LOK ģenerālsekretārs.

 

294 187 latus paredzēts novirzīt SIA Latvijas Olimpiskā vienība, kā arī 2016.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. 119 160 lati tiks piešķirti Latvijas Hokeja federācijai.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem