Olimpiskās biatlona masu starta sacensības pārceļ uz otrdienu

LETA
14:29, 17. februāris 0

Biezās miglas dēļ Soču Olimpisko spēļu 15 kilometru masu starta sacensības biatlonā vīriešiem, kurās paredzēts starts arī Andrejam Rastorgujevam, pārceltas uz otrdienu.

Sākotnēji sacensības bija plānotas svētdienas pēcpusdienā, tomēr miglas dēļ tās pārcēla uz pirmdienu ar startu plkst.8 pēc Latvijas laika. Pirmdienas rītā situācija kalnos Krasnaja poļanas apkārtnē nebija uzlabojusies, tāpēc sacīkšu sākums sākotnēji tika pārcelts uz vēlāku laiku, bet tagad atbīdīts uz otrdienu.

Sacensības otrdien plānots sākt plkst.12.30.

Biatlona un slēpošanas kompleksā «Laura» pirmdien plānota arī 12,5 kilometru distance biatlonā ar masu startu dāmām. Sacensības iecerēts aizvadīts plkst.17 pēc Latvijas laika, bet lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts līdz plkst.14.

Miglas dēļ pirmdien tika mainīti laiki arī kvalifikācijas sacensībām snovborda krosā vīriešiem. Vēlāk starta vietu sadales braucieni tika atcelti pavisam, bet pēc papildu trases pārbaudēm paziņots, ka pirmdien sacensības netiks uzsāktas. Tās cer uzsākt otrdien plkst.8.30.

Līdz šim Rastorgujevs Pasaules kausa ieskaitē šajā distancē startējis vien divas reizes karjerā.

Pirms tam Soču Olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs ieņēma 17.vietu sprintā, ierindojās augstajā devītajā vietā iedzīšanā, bet individuālajā distancē viņam nācās samierināties ar 33.vietu.

Masu startam automātiski kvalificējās 15 labākie sportisti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet pārējie 15 biatlonisti tika atlasīti pēc rezultātiem Sočos.

Vēl pirms četriem gadiem Vankūverā Latviju biatlonā pārstāvēja deviņi sportisti, bet šoreiz viņu skaits sarucis līdz minimālajiem diviem. Īpaši sāpīgi tas bija vīriešiem - līdz iespējai, lai Sočos varētu startēt četri sportisti, pietrūka 21 punkta Nāciju kausa ieskaitē, vai arī katram sportistam būtu bijis jāfinišē par pāris vietām augstāk pasaules čempionātā.

Rastorgujevs vēl junioru vecumā tika uzskatīts par ļoti talantīgu sportistu, bet pieaugušo konkurencē viņš sevi pa īstam apliecinājis vien pēdējās divās sezonās. Šobrīd 25 gadus vecais sportists pērn Pasaules kausa posmā Sočos spēja izcīnīt ceturto vietu individuālajā distancē, bet šī gada sākumā bija ceturtais arī Oberhofā notikušajās iedzīšanas sacensībās. Nedēļu pirms Soču Olimpiādes Rastorgujevs triumfēja Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē, parādot, ka ir lieliskā sportiskajā formā. 2014.gadā ir viņa otrās Olimpiskās spēles.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem