Olimpiešiem par augstiem sasniegumiem piešķirs prēmijas 1 516 664 eiro apmērā

LETA
14:04, 11. marts 0

Valdība atbalstīja Latvijas Olimpiskās komandas sportistu prēmēšanu par izciliem panākumiem Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Nacionālā sporta padome pagājušajā nedēļā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu, ka sportistiem prēmiju piešķir par visām godalgotajām vietām, līdz ar to prēmijas par divām medaļām saņems kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, kā arī bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens par izcīnīto otro vietu četriniekos un par piekto vietu divnieku ekipāžu sacensībās.

Valdības rīkojuma projekts paredz, ka kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici par divām bronzas medaļām ziemas Olimpiskajās spēlēs prēmijās katrs saņems 76 836 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens - katrs pa 77 860 eiro.

Kopējā summa, ko no valsts budžeta atvēlēs prēmiju izmaksai abiem kamaniņu braucējiem par bronzas medaļām kamaniņu divniekos un komandu stafetē, būs 201 302 eiro, taču šajā sumā ir iekļauti arī nodokļi, kas jānomaksā valstij par prēmiju.

Divas prēmijas saņems arī bobslejista Oskara Melbārža ekipāžas. Par izcīnīto sudraba godalgu četriniekos katrs komandas dalībnieks saņems 83 801 eiro, no kuriem "uz rokas" katram tiks 64 030 eiro. Savukārt Melbārdis un stūmējs Daumants Dreiškens vēl papildus saņems katrs pa 18 198 eiro par izcīnīto piekto vietu divnieku ekipāžām. Pēc nodokļu nomaksas abu sportistu kontā par šo panākumu tiks ieskaitīti 13 830 eiro.

Skeletonists Martins Dukurs par otro vietu skeletonā saņems 85 373 eiro pēc nodokļu nomaksas. Viņa brālis Tomass Dukurs par ceturto vietu saņems 30 734 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai par trešo vietu komandu stafetē izmaksās 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tāda pati summa tiks arī kamaniņu braucējam Mārtiņam Rubenim, kurš arī piedalījās bronzas medaļas kaldināšanā Sočos.

Melbārža četrinieka sportisti Arvis Vilkaste un Jānis Strenga par sudraba medaļu katrs saņems 64 030 eiro pēc nodokļu nomaksas. Prēmijas tiks arī visu sportistu apkalpojošajam personālam.

Tāpat Valdība šodien atbalstīja, ka turpmāk valsts prēmijas Olimpisko spēļu dalībniekiem piešķirs par katru no augstiem sasniegumiem, nevis tikai vienu, kā tas bija līdz šim.

To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, kā arī naudas balvu apmēru.

Līdz šim noteikumi paredz, ka gadījumā, ja sportistam individuālajos sporta veidos, komandu sporta spēļu nacionālajai izlasei vai komandu sporta spēļu valsts izlasei kalendāra gadā ir vairāki sasniegumi, par kuriem var tikt piešķirta naudas balva, naudas balvu piešķir tikai par to sasniegumu, par kuru ir noteikts lielāks naudas balvas apmērs. Ja sportistam individuālajos sporta veidos, komandu sporta spēļu nacionālajai izlasei vai komandu sporta spēļu valsts izlasei kalendāra gadā ir vairāki sasniegumi, par kuriem saskaņā ar noteikumiem var tikt piešķirta naudas balva, naudas balvu sportistam, viņa treneriem, sportistu apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tostarp sporta ārstiem, apkalpojošajam personālam un attiecīgajai sporta federācijai, piešķir tikai par to sasniegumu.

IZM rosinājusi noteikumus mainīt, jo šogad februārī notikušajās XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos pirmo reizi vienu Olimpisko spēļu laikā Latvijas sportisti izcīnīja vairākus sasniegumus. Andris Šics un Juris Šics izcīnīja trešo vietu kamaniņu divniekā un kamaniņu komandu stafetē, savukārt Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens izcīnīja otro vietu bobslejā divniekiem un piekto vietu bobslejā četriniekiem.

Tāpēc IZM rosināja noteikt, ka ierobežojums neattiecas uz gadījumu, kad sportists individuālajos sporta veidos vairākus sasniegumus ir izcīnījis Olimpiskajās spēlēs. Tādējādi par sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs naudas balva sportistam, viņa treneriem, sportistu apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tostarp sporta ārstiem, apkalpojošam personālam un attiecīgajai sporta federācijai varēs tikt piešķirta par katru no sasniegumiem.

Noteikumu grozījumi attieksies jau uz aizvadīto olimpisko spēļu augsto vietu ieguvējiem.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem