Soču Olimpiskā lāpa tiek iznesta atklātā kosmosā

lsm.lv
11:57, 10. novembris 0

Divi Krievijas kosmonauti sestdien atklātā kosmosā iznesuši neaizdedzinātu Olimpisko spēļu lāpu, ar vēsturisko notikumu atzīmējot ziemas Olimpiskās spēles, kas pēc trim mēnešiem notiks Krievijas kūrortpilsētā Sočos.

Krievijas kosmonauti Oļegs Kotovs un Sergejs Rjazanskis izgāja atklātā kosmosā 420 kilometru attālumā no Zemes kopā ar Olimpisko lāpu, bet Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) palikušie kosmonauti un astronauti viņus filmēja un fotografēja caur iluminatoriem.

"Skaisti," izsaucās Rjazanskis, kad Kotovs lepni māja ar lāpu kamerai, ko turēja Rjazanskis.

Tā bija pirmā reize, kad Olimpisko spēļu simbols tiek iznests atklātā kosmosā, bet tāda Krievijas zinātnes un sporta varenības apliecinājuma izmaksas netiek atklātas.

2014.gada ziemas Olimpisko spēļu organizācijas komitejas prezidents Dmitrijs Černišenko iepriekš paziņoja, ka tieši no šīs lāpas tiks aizdegta  Olimpiskā  uguns Sočos.

No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā ceturtdien startēja Krievijas kosmosa kuģis "Sojuz TMA-11M", kurš izrotāts ar 2014.gada ziemas Olimpisko spēļu Sočos simboliem un Olimpiskajiem apļiem, ar trim astronautiem un Olimpisko lāpu. Ar šo kosmosa kuģi uz SKS devās Krievijas kosmonauts Mihails Tjurins, ASV astronauts Riks Mastrakio un Japānas astronauts Koiči Vakata, kuri pusgadu pavadīs SKS.

Starptautiskajā kosmosa stacijā viņus gaida Krievijas kosmonauti Kotovs, Rjazanskis un Fjodors Jurčihins, ASV astronauti Karena Naiberga un Maikls Hopkinss un Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) astronauts Luka Parmitano.

Olimpiskās lāpas atgriešanās uz zemes plānota 11.novembrī kopā ar Jurčihinu, Naibergu un Parmitano.

Olimpiskās spēles Sočos būs pirmās, kas notiek Krievijā kopš 1980.gada vasaras Olimpiskajām spēlēm Maskavā, ko Rietumvalstis boikotēja saistībā ar Padomju Savienības militāro iebrukumu Afganistānā.

Pirms Soču Olimpiskajām spēlēm lāpa, kas simbolizē mieru un draudzību pasaulē, ir pabijusi Ziemeļpolā, kur ieradās uz ledlauža, kas darbināms ar kodolenerģiju, bet drīz tā nolaidīsies arī pasaulē dziļākā saldūdens ezera Baikāla dibenā.

Ar Olimpiskās lāpas, ko gan vajā neveiksmes un tā jau vairākkārt ir nodzisusi, Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdība cenšas parādīt gan Krievijas ambīcijas, gan dabas bagātības.

Olimpiskā lāpa kosmosā tika nogādāta ar ASV kosmosa kuģi pirms 1996.gada Olimpiskajām spēlēm Atlantā un 2000.gada spēlēm Sidnejā, tomēr atklātā kosmosā tā iznesta pirmo reizi.

Olimpiskās spēles Sočos notiks no 7.līdz 23.februārim.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem