Latvijas bobslejisti - vieni no spēcīgākajiem cilvēkiem pasaulē

Gundars Galkins, BNS
11:34, 1. novembris 0

Latvijas bobslejistiem pēc pamatīgas gatavošanās Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs būs pa spēkam cīnīties par augstiem mērķiem.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) viceprezidents Zintis Ekmanis uzsver pilotu lomu, jo Latvijas komandas jaunajiem braucējiem ir gan būtiskas priekšrocības pret konkurentiem, gan arī saglabātas iespējas ievērojamam progresam.

Latvijas ekipāžās piloti salīdzinājumā ar konkurentiem ir fiziski spēcīgāki, kas ļauj iegūt pārsvaru starta ieskrējienā, paskaidroja Ekmanis. Savukārt trasē jārēķinās ar jauno pilotu mazāku pieredzi, kas var ietekmēt rezultātu braucienā. Ekmanis piebilda, ka vēl jau komandai ir jākvalificējas startam Sočos, taču pilotu pieredzes krāšanu viņš uzskata par ļoti svarīgu faktoru, gatavojoties Olimpiskajām sacensībām. Oskars Melbārdis trijos gados jau ir kļuvis par bobsleja elites pilotu, bet uz otru pilota vietu komandā pretendē Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims.

Pirms Soču Olimpiskā starta Latviju pieskaita favorītiem četriniekos, taču Ekmanis nešaubās, ka labas iespējas pacīnīties būs arī divniekiem. Lielākās izredzes uz zeltu Soču trasē būs Vācijas bobslejistiem, uzskata Ekmanis.

LBSF viceprezidents uzsvēra, ka Latvijas izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim vēl ir daudz laika, lai izlemtu par Olimpisko ekipāžu sastāviem, jo jāizmēģina visdažādākie varianti. Latvijas bobslejs spēj konkurēt, neraugoties uz mazākām tehniskām un finansiālām iespējām, kamēr konkurenti sadarbojas ar pasaulē spēcīgiem autoražotāju uzņēmumiem.

"Angļiem bobus Sočiem taisīja "McLaren", mums ir Prūša šķūnītis," teica Ekmanis. "Taču spējam konkurēt," viņš piebilda.

Francūža Pjēra Lidēra trenētajiem Krievijas bobslejistiem ir iespēja līdz pēdējam sīkumam iepazīt Soču trasi, taču Ekmanis to par lielu priekšrocību neuzskata, jo iestājas brīdis, kad braucienu kļūst par daudz, un racionālus atzinumus no pārmērīgās braukšanas vairs nav iespējams gūt.

Oktobrī Latvijas bobsleja izlase aizvadīja ledus treniņus Lilehammerē, Norvēģijā. Par gatavošanos Olimpiskajai sezonai Latvijas bobslejisti gatavojas plašāk informēt 5.novembrī, kad Prūsim jau varētu būt skaidrs, kuri bobslejisti sezonu sāks Pasaules kausa izcīņā, bet kam būs jācenšas sevi apliecināt Eiropas kausa sacensībās.

Olimpiskajā kvalifikācijā 2013./2014.gada sezonā līdz 19.janvārim summēs pilotu rezultātus Pasaules kausa, Eiropas kausa un Amerikas kausa izcīņas sacensībās. Turklāt pilotiem jābūt veikušiem vismaz piecus braucienus trijās dažādās trasēs un jābūt pilotu pasaules ranga TOP 50. Pēc kvalifikācijas rezultātiem trīs nacionālās federācijas iegūs tiesības Olimpiskajam startam pieteikt pa trim ekipāžām, sešas valstis būs pārstāvētas ar divām ekipāžām, bet piecām valstīm Sočos būs pa vienai ekipāžai. 

Pasaules kausa sezona sāksies novembra beigās Kalgari, Kanādā, bet līdz gadu mijai Ziemeļamerikā būs arī posmi Pārksitijā un Leikplesidā. Pasaules kausa sezona beigsies janvāra izskaņā, turpretim februārī risināsies Olimpiskie starti.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem