"Vizuālā materiāla izmantošana no katalogiem iepirkumu procedūrā ir pieļaujama, ja tie nenorāda uz konkrētiem ražotājiem un neierobežo konkurenci, izslēdzot citus dalībniekus no konkursa," uzskata biedrība. Tā domā, ka vizuālā materiāla iekļaušana publiskā iepirkuma nolikumā palīdz potenciālajiem piegādātājiem labāk izprast pasūtītāja vajadzības un sagatavot atbilstošākus piedāvājumus.

LOK ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Soču olimpiskajās spēlēs Žoržs Tikmers atzīst, ka LOK ierobežotu līdzekļu dēļ nevar atļauties veikt formastērpu individuālu pasūtījumu.

Tikmers uzskata, ka vismaz līdz šodienai LOK apģērbu izvēlē strādājusi kvalitatīvi. "Olimpiskajās spēlēs vēlamies izskatīties atbilstoši. Turpinājumā vēl tiks rīkoti konkursi par parādes apģērbiem un apaviem. Novembra otrajā pusē būs jau nokomplektēts viss komplekts un varēs redzēt, kā izskatās sportisti. Domājam iekļauties apmēram 900 latu robežās uz vienu cilvēku. Cerams, ka uz parādes tērpiem pieteiksies kāds Latvijas ražotājs."

Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas laikā apmeklētājus varētu sagaidīt pat vairāk nekā desmit grādus silts laiks, tāpēc tai tiks gatavoti plānāki ietērpi un šis iepirkums uz tiem neattiecas.

"Šajā konkursā piedalījās tikai viens pretendents, un tas arī uzvarēja. Pēc astoņām dienām grasāmies noslēgt līgumu," stāstīja Tikmers. "Arī pirms iepriekšējām ziemas spēlēm Vankūverā bija tikai viens pretendents konkursā."

Ņemot vērā visai neskaidros laika apstākļus, kādi varētu būt Soču Olimpiādes laikā, Latvijas delegācijas dalībnieki tiks nodrošināti arī ar plānāku un siltākam klimatam paredzētu apģērbu. Par šo apģērbu, iepirkumu konkurss vēl tiks izsludināts.

Tāpat tiek strādāts pie tā, ka parādes formu un ikdienas apģērbu dizainiskos risinājumus izstrādās Latvijā labi pazīstamā modes māksliniece Natālija Jansone.

Iepirkuma konkursa uzvarētājs (par biezajiem tērpiem) tika paziņots 17.septembrī un 10 dienu laikā, kā to nosaka Latvijas likumdošana, ir iespējams apstrīdēt konkursa rezultātus.