Cerības uz vairākiem sportistiem, saldajā ēdienā - hokejs

Mārtiņš Kļavenieks/lsm.lv
12:19, 6. janvāris 0

Līdz Soču Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai atlicis mēnesis un viena diena.

7.februārī Krievijas kūrortpilsētā sāksies četrgades lielākais ziemas sporta forums, kas pulcēs arī apmēram piecdesmit mūsu labākos ziemas sportistus. Latvijas Radio uzrunātie sportisti un treneri visi kā viens atzīst, ka konkurence šajā sezonā ir ievērojami palielinājusies, jo ikviens sportists un arī nācija Olimpiādē vēlas sevi pierādīt un apliecināt, ka ir ierasti labākā, spēj pārsteigt un pārspēt sīvākos konkurentus.

Latvijas līdzjutēji, kā jau ierasts, ziemas spēlēs visciešāk īkšķus turēs par renes sporta veidu pārstāvjiem, hokejistiem, kā arī biatlonistiem.

Mēdz teikt, ka bakalaura darba aizstāvēšana augstskolā ir pirmā līmeņa augstākās izglītības kulminatīvā daļa, savukārt eksāmeni ir pamatskolēnu un vidusskolēnu atbildīgākais akadēmiskais starts. Bet Olimpiskās spēles gan ziemas, gan vasaras sporta veidu pārstāvjiem ir kā eksāmeni vai bakalaura darba aizstāvēšana - četrgades atbildīgākais starts, kas rezumē aizvadītajā Olimpiskajā ciklā lietos sviedrus un izcīnītās mazās kaujas.

Ziemas bruņinieki aktīvi gatavojas Soču ziemas spēlēm, kurās tad arī tiks atsijāti sportiski zeltītie, sudrabotie un bronzā lietie graudi no pelavām. Ja jāvērtē sporta veida pārstāvju sadale procentuālā attiecībā pret viņu iespējām iegūt augstu vietu vai izcīnīt medaļu, tad vislielākās izredzes to paveikt ir tā sauktajiem renes sporta veidu pārstāvjiem.

Potenciāli lielākās cerības noteikti var saistīt ar skeletonistiem Martinu un Tomasu Dukuriem, kuriem šīs sezonas Pasaules kausa izcīņa nav no tām vieglākajām. Patiesībā, virspusēji vērtējot, iepriekšējās trīs bija tikai viegla pastaiga, bet šī ir daudz saspringtāka. Martina sīvākais konkurents par kopvērtējuma līdera godu, kas dos iespēju Sočos pirmajam izvēlēties starta numuru, ir Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas. Tretjakovs allaž bijis ātrs startā, taču šajā sezonā kļuvis vēl ātrāks.

Pēc Martina iegūtās 8.vietas Leikpleisidā pasaules kausa trešajā posmā liela daļa līdzjutēju jau sāka uztraukties par Martina spējām godīgiem līdzekļiem kāpt uz goda pjedestāla februārī, taču aizvadītais posms Vinterbergā šaubas pilnībā kliedēja, jo brāļi Dukuri izcīnīja dubultuzvaru. Pats Martins atzīst, ka astotā vieta bijusi ļoti laba motivācija pierādīt sevi no jauna. "Varbūt pašam likās, ka jānobrauc viens posms un viss notiks. Bet tā laikam nav. Katras sacensības ir jauns stāsts (..) Ja vajadzēs, ziedošu kādu Pasaules kausa posmu (..) Primārās ir Olimpiskās spēles," norāda Martins Dukurs.

To, ka skeletona vidē šosezon visi vēlas sasniegt labus rezultātus un būt pēc iespējas augstāk arī Sočos, apstiprina arī brāļu tēvs un treneris Dainis Dukurs, kurš piebilst, ka viņa klusais sapnis un uzdevums sev ir palīdzēt Olimpiādē nokļūt arī vienīgajai mūsu skeletona dāmai Leldei Priedulēnai. "Šī sezona ir īpaša(..). Mums ir jātiek skaidrībā ar tehniku, jo pēc sacensībām Leikplesidā parādījās defekti," sacīja Dainis Dukurs, uzsvērdams, ka šajā sezonā visi vēlas parādīt savu labāko sniegumu.

Neba velti uz augstiem rezultātiem cer arī kamaniņbraucēji. Turīnā pirms astoņiem gadiem bronzu sev kaklā kāra Mārtiņš Rubenis, kurš šovasar trenējās kopā ar Dukuru ģimeni, bet Kristaps Mauriņš starptautiskajā arēnā turpina progresēt. Tāpat nevajag aizmirst arī par kamaniņnieku Vankūveras sudraba divnieku brāļiem Šiciem, kuri allaž labāko formu pratuši sasniegt atbildīgākajos startos. Pārsteigt var arī dāmas. Savukārt vīru izlases tumšais zirdziņš varētu būt Inārs Kivlenieks, kurš šo sozenu aizvada eksperimentējot ar tehniku. "Starta rāvienos esmu progresējis (..). Otrais esmu bijis vairākas reizes [startā] (..). Īstā atskaite būs sezonas otrajā pusē, kad visi brauks ar ātrāku tehniku," stāsta Kivlenieks, piebilzdams, ka savu vārdu teiks arī laika apstākļi un sportistu spēja tai pielāgoties.

Lielu lomu Sočos varētu nospēlēt tas, ka šogad spēļu programmā debitēs kamaniņu stafete, kurā Latvijai ir pamatotas cerības uz augstvērtīgu rezultātu.

Tāpat arvien vairāk pēdējās dienās par sevi atgādina un skaļi runāt un arī lasīt liek biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš pēdējās divās sacensībās Oberhofā teicami spēja savienot savu ātro soli slēpojumā un šaušanas precizitāti - izcīnīta teicamā ceturtā vieta iedzīšanā un 14.masu startā.

Protams, visvairāk līdzjutēju noteikti sekos līdzi hokeja izlasei, kura dosies jau uz savu ceturto Olimpiādi pēc kārtas. Hokejistiem gan liela diena būs tieši otrdien, 7. janvārī, kad visām izlasēm jānosauc sastāvi Soču spēlēm.

 

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem