Martinam Dukuram otrais Olimpiskais sudrabs! APSVEICAM!

LETA
21:03, 15. februāris 0

Martins Dukurs sestdien kļuva par Soču Olimpisko spēļu vicečempionu, izcīnot savu otro Olimpisko sudraba godalgu.

Zelta medalu ieguva mājinieks Aleksandrs Tretjakovs, bet vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass izcīnīja ceturto vietu. Šī ir kļuvusi par Latvijas veiksmīgāko ziemas Olimpiādi kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš Vankūverā tika izcīnītas divas sudraba medaļas, to skaitā arī M. Dukuram, bet Sočos jau iegūts viens sudrabs un divas bronzas.

Tomass Dukurs sacensības noslēdza ceturtajā vietā, izmantojot amerikāņa Džona Deilija rupjo kļūdu un pakāpjoties no piektās pozīcijas. Līdz medaļai latvieti šķīra 0,32 sekundes.

Dienas otrajā braucienā M. Dukurs uzrādīja otro labāko laiku aiz Tretjakova un summā viņam zaudēja 0,81 sekundi. Četros braucienos latvietis divreiz bija otrais, bet reizi - pirmais.

Trešais tikmēr bija Metjū Antuāns no ASV, kurš uzvarētājam zaudēja 2,97 sekundes.

T. Dukurs sacensību braucienos uzrādīja attiecīgi sesto, divpadsmito, piekto un septīto labāko laiku.

«Latvijas olimpieši turpina pārsteigt, šodien sniedzot neaprakstāmu prieku visiem, kas tur īkšķus par skeletonistiem,» paziņojumā medijiem citēts Valsts prezidents Andris Bērziņš, sveicot sportistu ar panākumu Olimpiādē.

Bērziņš izsaka pateicību Latvijas skeletona komandai par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu, sveic M. Dukuru ar sudraba medaļas iegūšanu un novēlot neapstāties pie sasniegtā un turpināt «tādā pašā uzvaras gājienā arī citos startos».

Dienas pirmajā braucienā M. Dukurs uzrādīja labāko laiku un spēja trasē mazināt Tretjakova pārākumu startā, no piektdien iekrātā deficīta atspēlējot 0,02 sekundes. Līdz ar to pirms noslēdzošā brauciena latvietis krievam zaudēja 0,54 sekundes.

Trešais bija Metjū Antuāns no ASV, kurš līderim zaudēja 2,26 sekundes un par 0,04 sekundēm apsteidza savu tautieti Džonu Deiliju.

Savukārt T. Dukurs uzrādīja piekto labāko laiku un pakāpās uz piekto vietu, no trešās pozīcijas atpaliekot par 0,31 sekundes tiesu.

M. Dukurs pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem atrādās otrajā vietā, no Tretjakova atpaliekot par 0,56 sekundēm. Tikmēr T. Dukurs bija sestais, trešās vietas īpašniekam zaudējot 0,51 sekundi.

Sacensībās piedalījās 27 sportisti.

Līdz šim vēsturē divas olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona, un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem