LTRK un LOK paraksta sadarbības memorandu

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:03, 12. septembris 0

Sadarbības memoranda mērķis ir nostiprināt attiecības Latvijas uzņēmumu un Olimpiskās kustības starpā, veicinot sporta un Olimpiskās kustības attīstību, sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību un tirdzniecību.

Pirmā iecere šī sadarbības memoranda ietvaros ir īstenot „Latvijas Mājas” projektu Soču ziemas Olimpisko spēļu laikā. „Latvijas Māja” ir paredzēta kā sociāli aktīva vieta, kuru veidos kultūras, lietišķā un sporta sadaļas. Tas dos iespēju Latvijas uzņēmējiem, māksliniekiem un sportistiem uzrunāt starptautisku auditoriju un pastāstīt par sevi, rīkot tikšanās, tai skaitā, tikties ar līdzjutējiem.

LTRK un LOK, sadarbojoties šī sadarbības memoranda īstenošanā, ieguldīs tikai organizatoriskos resursus. Abu organizāciju sadarbība neparedz finansiālu līdzdalību kādai no pusēm. LTRK un LOK tuvākajā laikā apzinās eventuālās „Latvijas Mājas” projekta izmaksas Soču ziemas Olimpisko spēļu laikā un aicinās savus biedrus un ilgstošos sadarbības partnerus piedalīties „Latvijas Māja” īstenošanā.

„Olimpiskās spēles ir visaugstākās raudzes notikums sportā, kas pulcē pasaules valstu spēcīgākos atlētus, uzņēmējdarbības, kultūras, mākslas un politisko eliti. Šī iespēja ir jāizmanto,” saka LTRK prezidents Gundars Straumanis. „„Latvijas Māja” kalpos par ilgtspējīgu platformu, lai Olimpisko notikumu ietvaros Latvijas uzņēmumi iepazīstinātu ar sevi, veidotu jaunus kontaktus un celtu gan savu, gan Latvijas atpazīstamību pasaulē,” norāda G.Strautmanis.

„Sadarbība starp LOK un LTRK ilgtermiņā stiprinās Latvijas uzņēmumu un Olimpiskās kustības attiecības, piešķirot tām jaunu saturu un sniedzot jaunas iespējas. Atbalsts sportam, Olimpiskajai kustībai, ir iespēja veicināt Latvijas uzņēmumu starptautisko atpazīstamību, Latvijas produktu un pakalpojumu eksportspēju. Šāda sadarbība noteikti sekmēs turpmāko uzņēmēju atbalstu Olimpiskajai kustībai, tai skaitā sporta federācijām,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis izteicās, ka no sporta budžeta "Latvijas mājas" finansēšana Olimpiādē nav iespējama. "Šādas mājas izveide Sočos būs kā pilotprojekts, lai mājas palicēji varētu būt informēti, kas notiek Sočos, savukārt uz turieni aizbraukušajiem radītu māju sajūtu. Šāds projekts noteikti radīs papildu kanālus, lai uzrunātu sportistus, uzņēmējus."

Memoranda parakstīšanā piedalījās LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, valdes loceklis Andris Vanags un LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Ziemas Olimpiskās spēles norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, Krievijas Federācijā, Sočos.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem