Līdz Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm ir atlikušas vairs tikai 100 dienas

Delfi / Mārtiņš Mālmeisters
10:12, 30. oktobris 0

Krievijas pilsētā Sočos pēc 100 dienām tiks atklātas XXII ziemas Olimpiskās spēles.

Pēc iepriekšējo ziemas Olimpisko spēļu beigām šķita - vēl četri gadi līdz Sočiem, bet jau šodien ir pēdējā diena, kad attālums līdz nākamajai ziemas Olimpiādei mērāms ar trīsciparu skaitli - līdz Soču spēlēm ir atlikušas tieši 100 dienas!

Atlikušajās 100 dienās sportistiem vēl ir jāaizvada daudzas sacensības, jāizlej litriem sviedru un jāpavada ilgas stundas treniņos, un tikai tad labākie no labākajiem varēs sevi uzskatīt un dēvēt par olimpiešiem.

“100 dienas nav ne daudz, ne maz. LOK darbi ir saplānoti un viss rit saskaņā ar mūsu darba grafiku,” intervijā portālam “Delfi” saka Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers. “Cerams, ka tie darbi, kas paredzēti izdarīt tuvākajā laikā, sekmīgi noslēgsies. Šonedēļ noslēdzas pēdējie divi iepirkuma konkursi - par sporta tērpiem un apaviem, un mēs ceram, ka pieteiksies arī Latvijas ražotāji. Tad varēs parakstīt līgumus un būsim gatavi novembra beigās veikt tērpu demonstrāciju.”

“Pārējais, kas saistīts ar sportistu un komandu sagatavošanos, arī rit savu gaitu. Sportisti ir uzsākuši treniņu noslēguma fāzi un jau dodas uz pirmajām sezonas kontrolsacensībām vai pārbaudes sacensībām, un drīz sāksies sezona. Šobrīd tikai divi sporta veidi ir noslēguši Olimpisko kvalifikāciju - hokejs un biatlons, pārējiem vēl par ceļazīmēm ir jācīnās," norāda Tikmers.

Latvijas delegācijas vadītājs, kurš šos pienākumus pildījis arī iepriekšējās ziemas Olimpiskajās spēlēs, atzina, ka šoreiz uz Olimpiādi dosies ļoti spēcīga un spilgta Latvijas komanda. “Man šī izskatās pēc visu laiku spēcīgākās Latvijas komandas Olimpiskajās spēlēs, jo katrā no disciplīnām mums ir spilgti līderi - skeletonā Martins Dukurs un Tomass Dukurs, bobslejā Oskars Melbārdis divniekos un četriniekos, mūsu kamaniņnieki - atgādināšu, ka Sočos pirmo reizi OS vēsturē iekļauta stafete, kurā Latvijas komanda ir ļoti spēcīga, un jāmin arī biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs, Haralds Silovs ātrslidošanā, Kristaps Zvejnieks kalnu slēpošanā, mūsu distanču slēpotāji. Komanda ir spēcīga, un kā krāšņa pērle tajā ir Latvijas hokeja izlase. Ļoti svarīgi, ka hokejisti dodas mums līdzi, jo tas ceļ komandas kopējo noskaņojumu un mēs jūtamies daudz pārliecinošāki.”

Runājot par Latvijas sporta līdzjutēju iespējamo došanos uz Sočiem, lai atbalstītu mūsu Olimpiešus, un, iespējams, būtu klāt vēsturiskos brīžos, Žoržs Tikmers “lika pie sirds” atcerēties, ka šajās spēlēs ir nedaudz citāda kārtība arī attiecībā uz skatītājiem. Galvenais esot, kā “Limuzīnā Jāņu nakts krāsā” teica Mirtas tante - lai dokumenti ir kārtībā. Olimpiskajiem līdzjutējiem tie ir nepieciešami trīs - pase ar Krievijas vīzu, biļete uz pasākumu un “līdzjutēja akreditācija”. “Šai akreditācijai ir jāpiesakās individuāli, tāpat kā Krievijas vīzai, un tas jādara Soču spēļu orgkomitejas mājas lapā,” saka Tikmers. “Ja akreditācija tiek izsniegta, var apmeklēt sacensību vietas, ja akreditācija tiek atteikta, kas notiekot tāpat kā ar vīzu - pat neuzrādot iemeslu, tad arī ar biļeti nekur netiks iekšā.”

Precīzas informācijas par to, cik līdzjutēju no Latvijas apmeklēs šīs Olimpiādes sacensības, pagaidām nav, to apkopos īsi pirms spēlēm, bet pēc pašreizējām ziņām, vislielākā interese ir par hokeja biļetēm uz Latvijas komandas spēlēm un ledus trases sacensībām - skeletonu, kamaniņām un bobsleju.

Nākamā gada Soču Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija sāksies plkst.20.14 pēc Maskavas laika (plkst.18.14 pēc Latvijas laika), tādējādi simbolizējot gada skaitli, kurā pirmo reizi Krievijā notiek ziemas Olimpiāde, vēsta portāls "Izvestia.ru".

Soču spēļu atklāšanas ceremonija norisināsies 7.februārī un ilgs aptuveni trīs stundas. Paredzams, ka gan atklāšanas, gan noslēguma ceremonijās tiks iesaistīti 3000 studentu, kā arī vairākas radošās komandas.

Abu ceremoniju rīkošanā iesaistīsies arī aptuveni 2000 brīvprātīgo.

Ziemas Olimpiskās spēles Sočos risināsies no 7. līdz 23.februārim. Latvijas Olimpiskajā delegācijā varētu būt gandrīz 60 sportistu, tostarp hokeja valstsvienība, kas jau ir nodrošinājusi ceļazīmi uz Sočiem. Lielākajā daļā sporta veidu Olimpiskā kvalifikācija vēl turpinās. 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem