Dainis Dukurs: Jānorobežojas no visa un jādara savs darbs

LETA
12:36, 13. februāris 0

Latvijas skeletonisti pirms gaidāmās dalības Soču Olimpiskajās spēlēs zina savas kļūdas un cenšas tās labot, norobežojoties no konkurentu veiksmēm vai neveiksmēm.

Trešdien skeletonisti aizvadīja pēdējos treniņus pirms olimpisko sacensību sākuma. Vīri trasē dosies piektdien un sestdien, šajās sacensībās galveno favorītu lomu aizņemot latviešiem Martinam un Tomasam Dukuriem.

Sešos treniņbraucienos trīs dienu laikā brāļi Dukuri bija starp līderiem, tomēr nevienā neuzvarēja. Tas izskaidrojams ar to, ka nevienā no braucieniem latvieši starta ieskrējienu neveica ar maksimālu atdevi.

"Šī nav mūsu mājas trase. Treniņbraucienu uzdevums bija labot kļūdiņas - tās nebija lielas un smagas, bet var atņemt svarīgās simtdaļas," atzina Dainis Dukurs. "Jātiek skaidrībā ar visām vietām, un izskatās, ka pagaidām katram palicis pa vienai nezināmajai."

"Treniņā filmējam aptuveni septiņas virāžas. Veicam video analīzi, saliekam visu kopā un varam redzēt tām gan ieejas, gan izejas. Filmējam gan savus, gan konkurentu braucienus," Dukuru ģimenes galva skaidroja vienu no veidiem, kā tiek labotas kļūdas. "Zinām, kādā stāvoklī ir mūsu slidas, kā skrienam startu, kā braucam. Mazāk zinām par konkurentiem - šo to uzzināsim šā vai tā, šis tas paliks nezināms, bet galvenais ir tikt skaidrībā ar sevi un savām līnijām."

"Jābrauc stabili, lai nav kļūdu. Trase nav smaga un ļoti ātra, bet ir ar savām rozīnītēm - uztaisot kļūdas, tām ir sekas. Soli pa solim labojam savas kļūdas," stāstīja Dainis Dukurs. "Mēs neesam tie sliktākie braukšanā. Labi brauc jaunais krievs Ņikita Tregubovs, labi brauc korejietis Juns Sunbins. Ir sajūta, ka viņiem bijis darījums, ka korejieši var vairāk patrenēties šeit, bet Krievijas sportisti to varēs Dienvidkorejā pirms nākamajām olimpiskajām spēlēm. Tomēr sacensības ir sacensības, un tajās galvenais, lai pašiem viss kārtībā ar galvām."

Tāpat Dainis Dukurs redzējis, ka pirms trešdienas pirmā brauciena mājinieku galvenās cerības Aleksandra Tretjakova skeletons pēdējā brīdī iznests no siltas telpas, tāpat viņš īsi pirms starta iet iesildīties starta estakādē, pret ko citas valstis protestē. "Mums tas ir jāaizmirst, jānorobežojas no visa un jādara savs darbs. Mēs zinām, kas mums jāizdara, un centīsimies to paveikt. Strādājam sev, labojam savas kļūdas, meklējam savas vājās vietas. Starts būs labs, ar veselību viss kārtībā, trasē arī, slida izvēlēta un, ja būs laiks, kā esam domājuši, arī būs kārtībā."

Kā zināms, M.Dukurs Olimpiādē ies uz diezgan lielu risku - brauks ar tādām sliecēm, kuras grūtāk savaldīt, bet iet potenciāli ātrāk.

"Martins brauks ar slidu, kas nav tik asa - ar tādu var ātrāk nobraukt, bet nedrīkst kļūdīties un jābrauc precīzas līnijas. Kur tad citur, ja ne šeit - šeit jāiet uz visu, lai nākamajā rītā nebūtu jāsaka, ka vajadzēja riskēt," teica Dainis Dukurs.

Kā zināms, visi sezonas līderi pirmajā braucienā izvēlējušies startēt blakus. Ņemot vērā sezonas rangu, labākie sportisti varēja pirmie izvēlēties starta numurus. Pēc tam otrajā braucienā visi sportisti brauks no 20.vietas līdz pirmajai, trešajā no pirmās uz leju, bet ceturtajā - atkal no 20.vietas līdz pirmajai.

Kā pirmais sacensībās startēs vācietis Franks Rommels, kurš Pasaules kausa izcīņā šogad ieņēma piekto vietu. Tikmēr ar otro numuru trasē dosies amerikānis Metjū Entuāns, kurš bijis viens no ātrākajiem Soču treniņbraucienos un šogad Pasaules kausā ieguva trešo vietu - uzreiz aiz brāļiem Martina un Tomasa Dukuriem.

Savukārt latvieši nolēmuši startēt pēc tam - pēdējo gadu labākais pasaules skeletonists Martins piektdien uz starta izies kā trešais, bet viņa brālis Tomass, kurš šosezon ieguva Pasaules kausa izcīņas vicečempiona godu, startēs kā ceturtais.

Viens no latviešu sīvākajiem konkurentiem Tretjakovs tikmēr brauks piektais, kamēr Džons Feirbeirns no Kanādas, kurš šosezon Pasaules kausā bija astotais, startēs ar sesto numuru.

Vēl viens no iespējamiem medaļu pretendentiem Aleksandrs Krekels no Vācijas startēs septītais, bet cits mājinieks - krievs Sergejs Čudinovs - būs astotais. Savukārt kā pēdējie no pirmā desmitnieka piektdien startēs amerikānis Džons Deilijs un Hiroatsu Takanaši no Japānas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Džonam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Kaut šīs sezonas sākums M.Dukuram nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem