Amerikāņu skeletonisti baidās no Martina Dukura

LETA
11:45, 14. februāris 0

Amerikāņu skeletonisti atzinuši, ka latviešu sportists Martins Dukurs viņiem iedveš bailes.

"Puiši pavisam noteikti par viņu domā. Viņš vienmēr ir vērā ņemams faktors," sacīja amerikāņu sportists Džons Delijs.

Aģentūra AP norāda, ka Martins Dukurs ir "biedējošākais braucējs skeletonā", kurš "gandrīz vienmēr ir čempions".

"Dukuru panākt kādam izdodas reti, ja vispār kādreiz izdodas. Kad viņš zaudē, un tas nenotiek bieži, tas parasti notiek tādēļ, ka viņš ir pieļāvis kādu kļūdu," raksta aģentūra.

Delijs atzina, ka viņš kopā ar pārējiem amerikāņu sportistiem Metjū Entuānu un Kailu Tresu aktīvi analizē videoierakstus ar Dukura nobraucieniem, cerot apgūt kādu triku, lai brauktu ātrāk.

"Viņu nobraucienus visi vienmēr skatās. Viņi grib redzēt, kā viņam veiksies, un nemitīgi salīdzina savu laiku ar viņu," sacīja Delijs.

"Viņš vienmēr būs būtisks faktors, un galvenais ir, cik lielā mērā tu vari par viņu nedomāt. Bet man, Kailam un Metjū, kad mēs uzliekam galvā savas ķiveres, mēs neko nevaram dzirdēt. Ja viņš tik un tā ir manā galvā, tad es neko tur nevaru darīt," piebilda amerikāņu skeletonists.

Piektdien brāļi Martins un Tomass Dukuri Soču Olimpiskajās spēlēs veiks pirmos divus braucienus.

Līdz šim vēsturē divas Olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Aleksandram Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija Olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Tagad Martins, neapšaubāmi, tiek saukts par pasaules labāko skeletonistu. Kaut šīs sezonas sākums viņam nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem