SOK no olimpiskajām spēlēm diskvalificējusi dopinga lietošanā pieķerto Freibergu

LETA / Olympic.org
14:04, 25. aprīlis 0

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) tiek aicināta pieņemt tālākus lēmumus saistībā ar Freiberga gadījumu.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) no februārī aizvadītajām Soču Olimpiskajām spēlēm diskvalificējusi dopinga lietošanā pieķerto Latvijas izlases hokejistu Ralfu Freibergu.

Šobrīd 23 gadus vecā aizsarga urīna analīzēs, kas tika ņemtas 22.februārī, tika atrasta aizliegtā viela, turklāt tās klātesamību uzrādīja arī B prove.

Piektdien Freibergs oficiāli tika diskvalificēts no aizvadītās Olimpiādes, kā arī viņam tika anulēts diploms par Soču olimpiskajās spēlēs ieņemto astoto vietu, kas ir Latvijas izlases visu laiku labākais sasniegums šāda mēroga sacensībās.

Tāpat Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) tiek aicināta pieņemt tālākus lēmumus saistībā ar Freiberga gadījumu. Visticamāk, ka Freibergs saņems divu gadu diskvalifikāciju, kā to paredz starptautiskie normatīvi.

Tikmēr Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) tiek aicināta atgriezt Freiberga diplomu.

SOK gan ziņo, ka nekādas sankcijas pret Latvijas izlasi kopumā netiks pieņemtas. Saskaņā ar IIHF noteikumiem, komandu sporta veidos sankcijas pret visu komandu var tikt piemērotas, ja pārkāpumi konstatēti vairāk nekā divu hokejistu gadījumā.

Lai gan Latvijas Hokeja federācija (LHF) SOK skaidrojusi, ka pirms olimpiskajām spēlēm ņemtās dopinga proves bijušas negatīvas (veiktas Helsinku laboratorijā), SOK atklājuši, ka Somijas laboratorijas pārstāvjiem nav bijušas iespējas atklāt konkrētās aizliegtās vielas klātbūtni, jo ne visām Starptautiskās antidopinga aģentūras (WADA) laboratorijām vēl ir pieeja jaunākajām darba metodēm.

SOK arī informēja, ka pārbaudes ir veikusi arī "Bowling Green State University", kuras rindās Freibergs spēlē. Lai gan analīžu rezultāti bijuši negatīvi, "AEGIS Science Corporation" laboratorijai nav WADA akreditācijas.

Kā zināms, Soču olimpiskajās spēlēs dopinga lietošanā tika pieķerts vēl viens Latvijas izlases hokejists - uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš pēc neoficiālas informācijas saņēmis pusotra gada diskvalifikāciju.

Oficiālam IIHF paziņojumam Pavlova jautājumā vajadzētu sekot tuvākajā laikā.

Kā vēsta SOK antidopinga noteikumi, ja olimpisko spēļu laikā komandu sporta veidā pozitīvas dopinga analīzes tiek konstatētas vairāk nekā vienam sportistam, vienība var tikt diskvalificēta vai pret to var piemērot citas sankcijas.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem