LOK prezentē Latvijas Olimpiskās komandas tērpus Sočiem

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:27, 5. decembris 0

Līdz Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm ir atlikuši vairs tikai nedaudz vairāk kā divi mēneši, līdz ar to Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) prezentējusi Latvijas Olimpiskās komandas tērpus.

“Uz Soču spēlēm dosies titulētākā Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvju komanda un labākajiem ir svarīga katra mazākā nianse, ieskaitot vizuālo tēlu. Šodien līdzjutējiem parādam kādi mūsu Olimpieši izskatīsies Olimpiskajās spēlēs Sočos. Esam gandarīti, ka tērpu dizaina koncepcija ir ieturēta vienotā stilā un tie ir modelēti un veidoti Latvijā”, tā par Latvijas Olimpiskās komandas tērpiem izsakās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Soču ziemas Olimpisko spēļu laikā Olimpiskā komanda tērpsies Latvijā ražotā atpūtas un brīvā laika apģērbā, ko komandas vajadzībām sagādājis trikotāžas uzņēmums “OT Stils”, kā arī sporta un iesildīšanās tērpos, ko veido Latvijas sporta ekipējumu ražošanas kompānija “Bars”, savukārt Olimpiskās komandas silto ziemas apģērbu – slēpošanas jakas, bikses un citus aksesuārus, nodrošina Somijas sporta ekipējuma uzņēmums “Halti”.

Atpūtas un brīvā laika tērpus, kas kalpos arī kā parādes formas, Olimpiskās komandas vajadzībām speciāli ir veidojusi modes māksliniece Natālija Jansone. Savukārt komandas kopējo dizaina konceptu ir izstrādājis mākslinieks Gvido Zālītis.

Katrā Latvijas Olimpiskās komandas tērpa vienībā ir iestrādāts kāds no latvju dabas raksta motīviem – ūdens, mežs, lauki, saule, ļaudis, kas kopējā konceptā veido “Varenus spēkus no Latvijas”.

“Tikai tad, kad mēs patiesi apzināmies, no kurienes nākam, kas esam, ko vēlamies panākt un kādi spēki mūs iedvesmo sasniegt iecerēto, tikai tad mēs paši kļūstam par “Varenu Spēku”. Par Varenu Spēku no Latvijas. Par Latvijas Olimpisko Komandu”, tā par Olimpiešu tērpu kopējo dizaina konceptu stāsta tās autors Gvido Zālītis. “Dzeltenā krāsa simbolizē fizisku spēku, pieredzi, intelektu un zināšanas, palīdz koncentrēt spēkus un uzmanību vēlamajā virzienā, lai sasniegtu mērķi. Savukārt brūnā krāsa simbolizē vienotību, uzticību, pārliecību, mērenību, rūpes un ticību saviem spēkiem.”

Atpūtas un brīvā laika tērpu skiču autore, modes māksliniece Natālija Jansone stāsta, ka tērpi ir izvēlēti bēšos un brūnos toņos ar dzelteniem rakstiem. “Brūna un dzeltena krāsa būs daudz redzamāka un pamanāmāka, un tajās ir apslēpts daudz no mūsu tautiskā. Daudzos Latvijas tautastērpos ir iekļautas šīs krāsas. Tāpat pirmo reizi koncepcija paredz, ka brūnā un dzeltenā krāsa būs uz visiem tērpiem, sākot ar sporta tērpiem un beidzot ar parādes tērpiem. Katrā tautas rakstā ir šie pieci dabas elementi, un tas arī ir spēks," teica modes māksliniece, kam izaicinājums bija radīto Gvido Zālīša koncepciju iestrādāt apģērbā.

Pirmo reizi vietējie ražotāji, pēc LOK licences līguma, ir izveidojuši atsevišķu apģērbu un aksesuāru līniju līdzjutējiem. Savu darbību ir uzsācis konceptveikals faniem.lv, kas ir pieejams interneta lietotājiem, kā arī veikala fiziskajā adresē – Grostonas ielā 6b, Rīgā, Olimpiskā sporta centra telpās. Līdzjutēju līnijā iekļautie apģērbi ir vienotā dizainā ar Latvijas Olimpiešu Soču ziemas Olimpiādes parādes un sporta tērpiem. Trikotāžas apģērbi ir ražoti Latvijā, uzņēmumā “OT Stils”, izmantojot dabīgus materiālus, krāsas un unikālu modes mākslinieces Natālijas Jansones īpaši Olimpiādei veidotu apģērbu dizainu.

2014.gada ziemas Olimpiskās spēles februārī risināsies Krievijas pilsētā Sočos. Latvijas Olimpiskajā delegācijā būs vairāk nekā 50 sportistu, tostarp hokeja valstsvienība, kas jau ir nodrošinājusi ceļazīmi uz Sočiem. Lielākajā daļā sporta veidu Olimpiskā kvalifikācija vēl turpinās. Latvijas Olimpiskās komandas sastāvs tiks nosaukts nākamā gada 21.janvārī.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem